The Class Teams 2019-2020

 Primary 1

Team Leader is Rachel Wragg

Cardiff

Rachel Wragg (CT)

Sandra Young (TA)

Chelsea Dale (SA)

Lorraine Hutchins (SA)

Jo Patterson 0.8 (SA)

Ladka Sedlakova (SA)

Emma Lucas 0.2 (SA)

Swansea

Anne Winter (CT)

Joanna Kirk (TA)

Michelle Seymour (SA)

Tracey Tytherleigh (SA)

Katie Richman (SA)

Pembroke

Alice Rawlings (CT)

Helen Maurice (TA)

Tracey Gatensbury (SA)

Jo Pearce (SA)

Sylivia Wadge-Beropsi (SA)

Arron Attra (SA)

Conway

Rebecca Ivens (CT)

Lauren Bailey (TA)

Rachel Adams (SA)

Anita Cradduck (SA)

Sarah Frost (SA)

Richmond

Emmie Gage (CT)

Mo Smith (TA)

Toni Allen 0.8 (SA)

Linda O'Brien 0.2 (SA)

Julie Cockel (SA)

Suzy Dale (SA)

Paula Greenwood (SA)

 Primary 2

Team Leader is Amy Murray

Balmoral

Amy Murray (CT)

Lisa Bishop (TA)

Tracey Gatensbury (SA)

Emma Johnson (SA)

Robyn Pocock (SA)

Louise Cable (Intervenor)

Skipton

Alice Rawlings (CT)

Sandra Cladingboel (TA)

Rhiannon Ennage-Taylor (SA)

Sophie Canning (SA)

Helen Simpson 0.8 (SA)

Lily Bowness (SI)

Chillingham

Nikki Taylor (CT)

Emily Fisher (TA)

Pearl James (SA)

Michelle Barton (SA)

Jonny Schooley (SA)

 Secondary 1

Team Leader is Emma Bryant

Tiverton

Emma Bryant (CT)

Roses Parfitt (TA)

Vicky Elliot (SA)

Miriam Scull (SA)

Tammy Smith (SA)

Colchester

Jo Davis (CT)

Janette Chadbond (TA)

Glynis Taylor (SA)

Jo Browne (SA)

Arron Attra (SA)

Dover

Suzanna Lane (CT)

Georgina Nichols (TA) 

Lisa Mackley 0.8 (SA)

Dan Snelling (SA)

Linda O'Brien 0.2 (SA)

Pendragon

Meaghan Ebbage-Taylor (CT)

Sheril Candland (TA)

Emily Stacey (SA)

Ruth Jenkins (SA)

Megan Smith (SA)

Michelle Lloyds (SA)

Nick Tymms (SA)

 Secondary 2

Team Leader is Liz Wiltshire

Windsor

Hayley O'Donnell (CT)

Fiona Black 0.6 (TA)

Naomi Kingston (TA)

Tracey Smyth (SA)

Ali Barlow 0.9 (SA)

Suzy Bishop (SA)

Louella Wilson (SA)

Oxford

Liz Wiltshire (CT)

Jacqui Vockins (TA)

Josie Barnett (SA)

Vicky Savage (SA)

Tracey Hearn (SA)

Totnes

Emily Craggs 0.8 (CT)

Sue Harpin (TA)

Sarah Polack (SA)

Anna Adams 0.6 (SA)

Linda O'Brien 0.2 (SA)

The Hive

Jackie Hogg (Co-ordinator)

Chris Mason (TA)

 Post-16

Team Leader is Hannah Daniell

Plympton

Megan Beckingham (CT)

Sharon Giles (TA)

Sharon Cox (SA)

Kelly Pascoe 0.8 (SA)

Trish Page 0.8 (SA)

Wallingford

Aaron Gerfen (CT)

Christine Cranstoun 0.8 (TA)

Judy Brown (SA)

Amber Draper (SA)

Julie Stone (SA)

Dani Giles 0.6 (SA)

Julie Shires 0.4 (SA)

Flint

Kieron Fisher (CT)

Jess Paulissich (TA)

Karen Aires (SA)

Yasmin Williams (SA)

Dunnotar

Hannah Daniell (CT)

Emma Wright (TA)

Martene Willoughby (SA)

Karen Head (SA)

Rachel Carle (SA)

Ray Drewek (SA)

WOW+

Louisa McClure (WOW Manager)

Nicola Hall (Employer Engagement Officer)

Lisa Dobson (WOW Assistant)

Hannah McNaghten (WOW Assistant)

Staffing CT = Class Teacher; TA = Teaching Assistant; SA = Support Assistant